Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Una deixalla pot ser un electròfon?

Sessió 15: 3,2,1…shhh! Interpretem la nostra composició i la gravem.

Sessió 12-14: Creem i toquem el futur timbre.

Sessió 11: Programem?

Sessió 10:Convertim el nostre instrument en un electròfon.

Sessió 9: Silenci, que exposem!

Sessió 4-8: Construïm el nostre instrument.

Sessió 3: Fem grups. Com farem el nostre instrument?

Sessió 2: Però…què és un electròfon?

Sessió 1: Comencem!

Índex

CALENDARI del projecte

Diari d'aprenentatge

OBJECTIUS DE LA SITUACIÓ D'APRENENTATGE1. Crear un instrument musical amb material reciclat.2.Exposar als companys/es com s'ha creat l'instrument i el resultat final. 3.Programar la placa Makey Makey per produir notes musicals amb l’instrument creat.4.Composar una cançó per ser interpretada amb l’instrument creat.5. Gravar la cançó composada per fer-la servir de timbre.

SESSIÓ 1: Comencem!

Característiques dels electròfons:- Què són? -Quan van sorgir?- Quins tipus hi ha?- Evolució

SESSIÓ 2: Però…què és un electròfon?

Creació de grupsQuin material tenim a l'institut? Cerca d'ideesPosada en comú

SESSIÓ 3: Fem grups. Com farem el nostre instrument?

Coordinador/a
Material
Portaveu
Secretari/a
Construcció de l’instrumentPresentació Genial.ly:

SESSIÓ 4-8: Construïm el nostre instrument.

Presentacions

SESSIÓ 9: Silenci, que exposem!

MATERIAL PER ADAPTAR L'INSTRUMENT

SESSIÓ 10 i 11: Convertim el nostre instrument en un electròfon. Programem?

INTERPRETAR-LA AMB L'INSTRUMENT

CREAR MELODIA- Monofònica.- 2/4- Notes: do3, re3, mi3, fa3, sol3, la3, si3, do4.-Figures: negres, corxeres, semicorxeres, silencis.-Mínim: 8 notes.

SESSIÓ 12-14: Creem i toquem el futur timbre.

Gravar la melodia. Exportar-la a MP3Penjar la gravació a la carpeta del Drive de 1r d'ESO - música.

SESSIÓ 15: 3,2,1…shhh! Interpretem la nostra composició i la gravem.