Want to make creations as awesome as this one?

No description

Transcript

Wspólne zakupy

Edyta Karwowska

klasa 1

Praca w grupach

Grupa 1

Grupa 2 Grupa 3 Grupa 4 Grupa 5

Jesteście w Centrum Handlowym i każda grupa robi zakupy na wieczorne wspólne ognisko w określonym dziale. Abyście mogli zapłacić za zakupy, musicie znać hasło do bankomatu. Hasło powstanie z cyfr (ułożonych po kolei), które są wynikiem zadań. Udanych zakupów!

Zadanie 1Hania i Paweł chcą kupić żelki, batona i chipsy. Żelki kosztują 5 zł. Baton 3 zł, a chipsy kosztują 6 zł. Ile muszą mieć pieniędzy Hania i Paweł, żeby kupić wszystkie wybrane słodycze?Zadanie 2Ignacy, Oliwka i Lena kupili 9 batoników. Ile batoników otrzyma każdy z nich, aby było po równo?Zadanie 3Igor miał przy sobie 9zł. Kupił 6 lizaków. Lizak kosztuje 1zł. Ile otrzymał reszty?Zadanie 4Olek i Feliks mieli 85 zł. Kupili kilka paczek delicji i czekoladę orzechową. Słodycze kosztowały 30zł. Ile otrzymali reszty?

Zadanie 1Miłosz i Bartek chcą kupić musztardę, ketchup i sos barbecue. Musztarda kosztuje 10 zł. Ketchup 10 zł, a sos kosztuje 6 zł. Ile muszą mieć pieniędzy Miłosz i Bartek, żeby kupić wszystkie wybrane produkty?Zadanie 2Marysia, Rozalka i Hania kupiły 6 kajzerek. Ile kajzerek otrzyma każda z nich, aby było po równo?Zadanie 3Zosia miała przy sobie 13 zł. Zapłaciła za chleb 4zł. Ile otrzymała reszty?Zadanie 4Adaś i Jan mieli 70 zł. Kupili papierowe talerzyki i widelce i zapłacili 50zł. Ile otrzymali reszty?

Zadanie 1Leon i Leopold chcą kupić wodę, sok pomarańczowy i colę. Woda kosztuje 5 zł. Sok 10 zł, a cola kosztuje 10 zł. Ile muszą mieć pieniędzy, żeby kupić wszystkie wybrane napoje?Zadanie 2Karol miał przy sobie 18 zł. Kupił soczki i zapłacił 9zł. Ile mu zostało pieniędzy?Zadanie 3Jaś, Mikołaj i Tymek kupili 9 soków jabłkowych. Ile soków otrzyma każdy z nich, aby było po równo?Zadanie 4Julek i Tymon mieli 94 zł. Kupili kilka zgrzewek wody. Wydali 80z ł Ile zostało im pieniędzy?

Zadanie 1Hania i Rozalka chcą kupić ser Gouda, jogurt i mleko. Ser kosztuje 10 zł. Jogurt 2 zł, a mleko kosztuje 10 zł. Ile muszą mieć pieniędzy, żeby kupić nabiał?Zadanie 2Marysia miała przy sobie 13 zł. Kupiła serek waniliowy za 4 zł. Ile zostało jej pieniędzy?Zadanie 3Ignacy, Mikołaj i Paweł kupili 9 deserów monte. Ile opakowań otrzyma każdy z nich, aby było po równo?Zadanie 4Julek i Tymon mieli 69 zł. Kupili kilka zgrzewek mleka. Wydali 30 zł. Ile im zostało pieniędzy?

Zadanie 1Igor i Leopold chcą kupić ananasa, pomarańczę i banany. Ananas kosztuje 12 zł, pomarańcza 5 zł, a banany kosztują 10 zł. Ile muszą mieć pieniędzy, żeby kupić wszystkie wybrane owoce?Zadanie 2Karol miał przy sobie 18 zł. Kupił 6 bananów. Zapłacił 9 zł? Ile mu zostało pieniędzy?Zadanie 3Jaś, Mikołaj i Tymek kupili 9 soków jabłkowych. Ile soków otrzyma każdy z nich, aby było po równo?Zadanie 4Julek i Tymon mieli 94 zł. Kupili 2kg mandarynek. Zapłacili 24 zł? Ile zostało im pieniędzy?

Mamy już słodycze!

Brawo! Udało Wam się zrobić zakupy!!!

GRUPA 1

Nieprawidłowy PIN

12345

143355

143355

NIEPRAWIDŁOWY PIN

Brawo! Udało Wam się zrobić zakupy!!!

Mamy już kiełbaski!

GRUPA 2

12345

262920

262920

NIEPRAWIDŁOWY PIN

Brawo! Udało Wam się zrobić zakupy!!!

GRUPA 3

Mamy już napoje!

12345

259314

259314

NIEPRAWIDŁOWY PIN

Brawo! Udało Wam się zrobić zakupy!!!

GRUPA 4

Mamy już sery!

12345

229339

229339

NIEPRAWIDŁOWY PIN

Brawo! Udało Wam się zrobić zakupy!!!

GRUPA 5

Mamy już owoce!

12345

279370

279370

Miłego ogniskai samych pyszności!