Want to make creations as awesome as this one?

More creations to inspire you

Transcript

WYSTAWA POKONKURSOWA

Mój pomnik
dla Papcia Chmiela

WARSZAWSKI
KONKURS PLASTYCZNY

MAJ 2021


  • Upamiętnienie Henryka Jerzego Chmielewskiego,
  • Rozwijanie kreatywności i artystycznych pasji uczniów,
  • Kształtowanie kompetencji kluczowych w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej.

Cele konkursu

1


Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie i wykonanie modelu pomnika poświęconego osobie Papcia Chmiela.
Uczniowie klas 0-3 wykonywali projekt pomnika na płaszczyźnie w technikach rysunkowych, malarskich, mieszanych, w tym kolaż.
Uczniowie klas 4-8 tworzyli prace przestrzenne, rzeźby, płaskorzeźby wykonane z gliny, plasteliny, masy solnej, papierowej, przedmiotów z recyklingu, kolorowych papierów, tkanin, drutu.

Temat i technika wykonania

2


  • Zgodność z tematem i techniką wykonania,
  • Walory artystyczne,
  • Oryginalność w interpretacji tematu.

Kryteria oceny prac

3

Barbara Wójcik, kl. 2c,

Szkoła Podstawowa nr 187 im. Adama Mickiewicza

Jan Gładki, kl. 2a,

Szkoła Podstawowa nr 261 im. Stanisława Kostki Potockiego

KATEGORIA WIEKOWA
KL. 0-3

Elena Mihalkov, kl. 3a,

Szkoła Podstawowa nr 189 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Antoni Lenart, kl. 1a,

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 im. 7 PP AK "Garłuch"

Aleksandra Przychodaj, kl. 6g,

Szkoła Podstawowa nr 261 im. Stanisława Kostki Potockiego

Maja Skorupa, kl. 6d,

Szkoła Podstawowa nr 261 im. Stanisława Kostki Potockiego

Lena Figas, kl. 4b,

Szkoła Podstawowa nr 313 im. Polskich Odkrywców

KATEGORIA WIEKOWA
KL. 4-6

Bartłomiej Studniak, kl. 6g,

Szkoła Podstawowa nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego

Natalia Marchocka, kl. 6g,

Szkoła Podstawowa nr 261 im. Stanisława Kostki Potockiego

Wanessa Szymańska, kl. 5a,

Szkoła Podstawowa nr 227

KATEGORIA WIEKOWA
KL. 4-6

Paweł Rola, kl. 4a,
Szkoła Podstawowa nr 313 im. Polskich
Odkrywców

Kateryna Kovalenko, kl. 6d,

Zespół Szkół nr 79 im. Stanisława Kostki Potockiego

Weronika Nycz, kl. 6b,

Szkoła Podstawowa nr 260

Synthia Nguyen Dang, kl. 4a,

Szkoła Podstawowa nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego

KATEGORIA WIEKOWA
KL. 4-6

Carmen Łuczka, kl. 5b,

Szkoła Podstawowa nr 261 im. Stanisława Kostki Potockiego

Antonina Reszkowska, kl. 6d,

Zespół Szkół nr 79 im. Stanisława Kostki Potockiego

Wiktoria Kołtyś, kl. 6d,

Zespół Szkół nr 79 im. Stanisława Kostki Potockiego

KATEGORIA WIEKOWA
KL. 4-6

Maximilian von Petersdorff, kl. 4b,

Szkoła Podstawowa nr 313 im. Polskich Odkrywców

Franciszek Żołędowski, kl. 4b,

Szkoła Podstawowa nr 313 im. Polskich Odkrywców

Weronika Gładki, kl. 6g,

Szkoła Podstawowa nr 261 im. Stanisława Kostki Potockiego

KATEGORIA WIEKOWA
KL. 4-6

Antonina Pająk, kl. 6d,

Zespół Szkół nr 79 im. Stanisława Kostki Potockiego

Maksymilian Lech, kl. 5a,

Szkoła Podstawowa nr 369 im. A. B. Dobrowolskiego

KATEGORIA WIEKOWA
KL. 4-6

Natalia Drozdowska, kl. 6f,

Szkoła Podstawowa nr 261 im. Stanisława Kostki Potockiego

Maksymilian Lech, kl. 5a,

Szkoła Podstawowa nr 369 im. A. B. Dobrowolskiego

Julia Olszewska, kl. 5c,

Szkoła Podstawowa nr 261 im. Stanisława Kostki Potockiego

KATEGORIA WIEKOWA
KL. 4-6

Jakub Purwin, kl. 6a,
Szkoła Podstawowa nr 189 im. Marszałka
Józefa Piłsudskiego

Julia Lelis, kl. 7e,

Szkoła Podstawowa nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego

Adam Chłopecki, kl. 7c,

Szkoła Podstawowa nr 293 im. Jana Kochanowskiego

KATEGORIA WIEKOWA
KL. 7-8

Natalia Kuklewicz, kl. 7j,

Szkoła Podstawowa nr 369 im. A. B. Dobrowolskiego

KATEGORIA WIEKOWA
KL. 7-8

Mateusz Potrzebowski, kl. 7j,
Szkoła Podstawowa nr 369 im. A. B.
Dobrowolskiego

Franciszek Zawadzki, kl. 7a,

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 im. 7 PP AK "Garłuch"

nagrodzone prace

Karolina Walasek, kl. 3a,
Szkoła Podstawowa nr 261 im. Stanisława Kostki Potockiego

KATEGORIA WIEKOWA
KL. 0-3

I miejsce

nagrodzone prace

KATEGORIA WIEKOWA
KL. 0-3

Lena Kublicka, kl. 1a,
Szkoła Podstawowa nr 189 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Mateusz Walasek, kl. 1a,
Szkoła Podstawowa nr 261 im. Stanisława Kostki Potockiego

II miejsce

III miejsce

nagrodzone prace

Izabela Jakimczuk, kl. 4b,

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 189 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

KATEGORIA WIEKOWA
KL. 4-6

Gabriela Kamińska, kl. 4a,

Szkoła Podstawowa nr 313 im. Polskich Odkrywców

Julia Pietrzyk, kl. 5a,
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi
nr 87 im. 7 PP AK "Garłuch"

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Mateusz Seweryn, kl. 5b,

Szkoła Podstawowa nr 261 im. Stanisława Kostki Potockiego

WYRÓŻNIENIA

Tymon Przytulski, kl. 4a,

Szkoła Podstawowa nr 374 im. gen. Piotra Szembeka

Witold Hejduk, kl. 6a,

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi
nr 87 im. 7 PP AK "Garłuch"

KATEGORIA WIEKOWA
KL. 4-6

Iwona Hejduk, kl. 8b,

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi
nr 87 im. 7 PP AK "Garłuch"

nagrodzone prace

Przemysław Olszewski, kl. 7b,

Szkoła Podstawowa nr 261 im. Stanisława Kostki Potockiego

Maria Andruszko, kl. 7j,

Szkoła Podstawowa nr 369 im. A. B. Dobrowolskiego

KATEGORIA WIEKOWA
KL. 7-8

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Sponsorami nagród są:

Dziękujemy za udział w konkursie