Want to make creations as awesome as this one?

No description

Transcript

1

2)

3)

4

5

Przeczytaj dokładnie zadanie, wykonaj rysunek, następnie zapisz obliczenia. Nie zapomnij o odpowiedzi.1.Trzy jajka i trzy kurczaki kosztują 9 złotych. Trzy jajka i baranek kosztują też 9 złotych, a jajkoi baranek kosztują 5 złotych. Ile kosztuje jajko, ile kosztuje baranek, ile kosztuje kurczak?2.Pierwszy klient kupił trzy pisanki i dwa kurczaczki i zapłacił 16 złotych. Drugi klient kupił trzy kurczaczki i zapłacił sześć złotych. Ile kosztuje pisanka, a ile kurczaczek?3.W zagrodzie były baranki i kurczaczki. Razem było 13 głów i 34 nogi. Ile było baranków, a ile kurczaczków?